Sebastian Jakubiak

Sebastian Jakubiak
Chief Moonshot Officer & Technological Trailblazer
Sebastian Jakubiak
Chief Moonshot Officer & Technological Trailblazer

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako manager strategii biznesowej, oraz transformacji modeli biznesowych przy użyciu innowacyjnych rozwiązań technologicznych włączając zarządzanie sprzedażą, procesami zmiany oraz kierowanie zespołami. W swojej karierze był odpowiedzialny za sprzedaż usług IT, optymalizację łańcuchów wartości, obsługę klienta, cyfrowe transformacje, integrację systemów informatycznych, a także budowanie nowych modeli biznesowych. Jako CEO startupu technologicznego Sensonar.com zajmuje się doradztwem w obszarze transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, behawioralnymi modelami sprzedaży oraz wpływem nowych technologii na etyczną stronę globalnej gospodarki.
 
Publikował swoje artykuły na łamach Harvard Business Review, Forbes, Computerworld i w Pulsie Biznesu. Stopień naukowy uzyskał na katedrze Fizyki Kwantowej UMK w Toruniu, był także wykładowcą outsourcingu transformacyjnego na SGH w Warszawie oraz wykładał zasady uzyskiwania przewagi konkurencyjnej w oparciu o etyczną sprzedaż na podyplomowym studium Uniwersytetu im Leona Koźmińskiego. Pasjonuje się psychologią, tokenomią, metaversum, fotografią, narciarstwem alpejskim, kolarstwem terenowym i górskim. Uwielbia gotować, a także fascynuje go post-impresjonizm, kubizm oraz sztuka nowoczesna.

2023-02-28

Nie czy, ale jak? Wpływ sztucznej inteligencji na zarządzanie zasobami ludzkimi
  • 12:40 - 13:00
  • 20 min

Po wykładzie zapraszamy do dyskusji i zadawania pytań podczas panelu dyskusyjnego

Jak sztuczna inteligencja zmienia sposób działania zarządzania zasobami ludzkimi i co oznacza to dla przyszłości pracy?
  • 13:00 - 13:45
  • 45 min
  1. Czy możemy być pewni, że wykorzystanie sztucznej inteligencji w zarządzaniu zasobami ludzkimi będzie uczciwe, etyczne i zgodne z przepisami?
  2. Czy rzeczywiście inwestycja w narzędzia sztucznej inteligencji skutecznie poprawi procesy zarządzania zasobami ludzkimi?
  3. Jakie kroki powinny podjąć firmy, aby przygotować swoich pracowników na zmiany, jakie przyniesie sztuczna inteligencja na miejsce pracy?
  4. Jakie kroki firmy mogą podjąć, aby zapewnić, że sztuczna inteligencja jest wykorzystywana do uzupełniania i wspierania podejmowania decyzji przez ludzi, a nie do ich zastępowania?
  5. Jakie korzyści i zagrożenia wykorzystania sztucznej inteligencji w zarządzaniu zasobami ludzkimi można zdefiniować już dziś?
  6. Jak w takim razie będzie wyglądała współpraca człowieka ze sztuczną inteligencją?